مرمر سفید باباشورآب قروه و سنگ گوهره خرم آباد ، نام هایی شناخته شده در صنعت سنگ جهان

Message for test Message for test Message for test Message for test Message for test
هوشنگ احمدپور: توفیقات شرکت از برکت خون شهدا و بنیاد شهید است

هوشنگ احمدپور مدیرعامل شرکت سخنان خود را با تشکر از اعضای هیئت‌مدیره قبلی، خوشامدگویی به اعضای جدید و تشکر از اظهار لطف دکتر ورزشکار و مهندس مشیریان آغاز کرد و گفت: به برکت خون شهدا و نام بنیاد شهید و امور ایثارگران، حمایت‌‌های ویژه مدیرعامل محترم سازمان جناب مهندس اسکندری، همکاری اعضای محترم هیئت‌مدیره و تلاش‌‌های همکاران در همه سطوح شرکت طی سه سال گذشته موفقیت‌هایی در حوزه‌های مختلف داشته‌ایم.

وی با اشاره به این‌که در بدو ورود خود به شرکت اقدام به آسیب‌شناسی و تجزیه‌ و تحلیل و استراتژی شرکت کردیم اظهار داشت: از آن‌جا که همه برآوردها نشان می‌داد ذخائر معادن اصلی و درآمدزای شرکت رو به اتمام است، محور برنامه‌‌های خود را بر دو پایه استفاده بهینه از منابع موجود و توسعه شرکت و ایجاد منابع جدید استوار کردیم. وی در تشریح این دو بخش گفت: طی سال های گذشته پروانه‌های استخراج و بهره‌برداری اکثر معادن اصلاح شدند که در نتیجه سقف تولید را در شرکت به دو الی سه برابر گذشته افزایش دادیم و این افزایش با بکارگیری روش‌های علمی و رعایت موازین فنی نظام مهندسی به شکلی انجام شده که در هر دو استان کردستان و لرستان به عنوان بهره‌بردار نمونه انتخاب شده و مورد تقدیر سازمان نظام مهندسی قرار گرفته‌ایم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر همچنین گفت: راه‌اندازی خرده‌واحد‌های تولیدی نظیر تالک و و دولومیت بخشی از فعالیت‌های جدید شرکت در معادن تابعه بوده و در کنار آن تلاش کردیم از خرد کردن و فروش لاشه‌های سنگ مرمر که به اصطلاح دورریز گفته می‌شود منابع مالی جدید ایجاد کنیم که نتیجه آن علاوه بر درآمدزایی، ایجاد 500 نفر اشتغال مستقیم از طریق برون‌سپاری فعالیت‌ها بوده و امیدواریم در آینده به دو برابر این ظرفیت برسیم.

احمدپور ادامه داد: از دیگر برنامه‌ای در دست اجرای شرکت ایجاد واحد آموزش گوهرتراشی جهت ایجاد اشتغال برای خانواده معظم و معزز شهدا می‌باشد که مبنای آن بر آموزش 3200 نفر از جامعه هدف در تهران گذاشته شده و برای شهرستان‌های دیگر نیز برنامه مشابهی در دست اجرا قرار دارد. در فاز اول فعالیت‌های آموزشی موفق شده‌ایم 400 نفر را آموزش دهیم که 200 نفر از این تعداد مشغول فعالیت هستند و برای 100 نفر نیز در مجموعه آموزشی شرکت ایجاد اشتغال شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر در ادامه گفت: احداث بزرگ‌ترین واحد تولید قطعات سبک بتونی و مبلمان شهری در نظر آباد کرج از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است. این کارخانه با اتکا به منابع داخلی ساخته شده که با استفاده از خط تولید مکانیزه و تمام اتوماتیک، از پیشرفته‌ترین و به روزترین تکنولوژی روز دنیا بهره می‌برد و ظرفیت تولید 3 هزار متر مربع سنگفرش و 30 هزار قطعه بلوک را به صورت روزانه دارد. مواد اولیه خط تولید از معادن پوکه شرکت در احمدآباد قروه تأمین می‌شود. وی دلیل اصلی احداث این کارخانه را اقدام و عمل به منظور حرکت در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: البته اقدام عملی منحصر به این یک مورد نیست بلکه در حوزه مصنوعات سنگی نیز اقدام مشابه صورت گرفته و برنامه فرآوری و ایجاد ارزش افزوده از تولیدات شرکت هم‌چنان در دستور کار قرار دارد.

احمدپور در تشریح محور دوم برنامه‌های توسعه شرکت و ایجاد منابع جدید اظهار داشت: با توجه به زمینه مناسب معادن فلزی در بازارهای داخلی و بین‌المللی رایزنی‌های گسترده‌ای برای در اختیار گرفتن پهنه‌های فلزی انجام دادیم که محصول آن مطالعات مقدماتی 20 هزار کیلومتر مربع در 5 پهنه عظیم کشور بود. اکثر مطالعات انجام شده با موفقیت همراه بوده به عنوان مثال مطالعات پهنه نایین به عنوان بهترین مطالعات اکتشافی پس از انقلاب شناخته شده و مورد تقدیر سازمان زمین‌شناسی و مجامع علمی و دانشگاهی قرار گرفته است. در استان کرمان نیز با استفاده از آخرین دستاوردهای علمی در حوزه اکتشاف و به کارگیری به‌روزترین تکنولوژی و تجهیزات فنی جهان موفق شدیم پیشرفتی فراتر از انتظار داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر در ادامه به تشریح بیشتری از برنامه‌های در دست اقدام شرکت پرداخت و گفت: در هر محدوده‌ای که مطالعات اکتشافی پهنه‌های فلزی را آغاز کرده‌ایم به عنوان مکتشف نمونه استان انتخاب شده‌ایم ضمن این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز شرکت را در سال جاری به عنوان مکتشف نمونه کشوری معرفی و با اهدای تندیس تقدیر به عمل آورد. وی اضافه کرد: در حال حاضر مطالعات مقدماتی پهنه‌های نائین، کرمان، یرجند و اردبیل فراتر از زمان‌بندی مطالعات و با کیفیت مطلوب به اتمام رسیده در حال حاضر مشغول نقشه‌برداری در منطقه و همچنین در انتظار صدور پروانه اکتشاف هستیم تا عملیات اجرایی را شروع کنیم.

وی با اشاره به این‌که کار اصلی و سخت ما در حال شروع شدن است گفت: تأمین مالی سنگین پروژه‌های در دست اجرا بخصوص در بخش حفاری نیازمند پیش‌بینی مالی و جذب سرمایه‌گذاری است که البته پیشنهادات مختلفی از سرمایه‌گذاران خارجی دریافت کرده‌ایم و در حال بررسی جهت تصمیم‌گیری هستیم. شرکت‌های آلمانی و فرانسوی از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین خانه معدن جهت مشارکت معرفی و اعلام آمادگی کرده‌اند. همزمان، مطالعات بخش فرآوری را آغاز کرده‌ایم تا در انتخاب تکنولوژی روز دنیا با توجه به شرایط معدن و اقلیم کشور آمادگی برای احداث کارخانه وجود داشته باشد.

 

احمدپور گفت: برنامه نهایی شرکت احداث کارخانجات فرآوری در استان‌های مختلف کشور است و طبق مطالعاتی که صورت گرفته، سه واحد فرآوری و تغلیظ مس و طلا در استان اصفهان، یک واحد فرآوری مس و مولسپون در استان کرمان، یک واحد فرآوری مس در استان اردبیل و یک واحد فرآوری مس در استان خراسان جنوبی باید احداث شود.

وی در پایان ضمن تشکر مجدد از اعضای قبلی هیئت‌مدیره، حضور افراد جدید  را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد برنامه‌های در دست اقدام و آتی شرکت با سرعت بیشتری پی‌گیری و به ثمر برسد.

مدیر سایت معادن , 9/9/2016