مرمر سفید باباشورآب قروه و سنگ گوهره خرم آباد ، نام هایی شناخته شده در صنعت سنگ جهان

Message for test Message for test Message for test Message for test Message for test
کلنگ زنی دومین کارخانه تولیدقطعات پیش ساخته بتن سبک و مبلمان شهری در عرض یک سال

به مناسبت دهم تیرماه کارخانه قطعات بتن سبک و مبلمان شهری توسط شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر وابسته به بنیاد شهید و با حضور نماینده مردم شهرستان قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، فرماندار قروه، مدیرعامل و نمایندگان شرکت کلنگ‌زنی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در مراسم کلنگ زنی کارخانه قطعات بتن سبک و مبلمان شهری در شهرستان قروه گفت: دراین شهرستان هم از مزیت معدن و هم مزیت صنعت برخوردار هستیم که می‌طلبد با برنامه‌ریزی های صحیح و درست و اقدامات به موقع از این پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها در زمینه ایجاد اشتغال، بهترین بهره برداری‌ها را بنمائیم.

محمد دره وزمی خاطرنشان ساخت: در حوزه معادن خوشبختانه شهرستان قروه دارای منابع غنی از جمله: انواع سنگهای تزئینی، پلی‌متال، سیلیس، طلا، پوکه، مرمر و ... می‌باشد.

دره وزمی خاطر نشان ساخت: با روی آوری به فرآوری معادن و این ظرفیتهای عظیم، هم اشتغالزایی و هم ارزش افزوده خوبی را نصیب استان خواهیم کرد. که در این راستا خوشبختانه امروز و بمناسبت 10 تیر، روز ملی صنعت و معدن، کارخانه قطعات بتن سبک و مبلمان شهریِ شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر کلنگ زنی می شود تا بتوانیم به شعار سال جامه عمل عمل بپوشانیم.

وی میزان زمین تملک شده برای این طرح را 24 هزار متر مربع عنوان کرد و افزود در این واحد بالغ بر 300 هزار مترمربع انواع کف پوش ها، بلوک های سیمانی، انواع فلاور باکس ها و ... که در فاز اول بالغ بر 140 میلیارد ریال و اشتغال زائی بیش از 65 نفر و در فاز دوم با تولید تراورس که مورد استفاده در ریل قطار می باشد با سرمایه گذاری بیش از 300 میلیارد ریال به انجام خواهد رسید.

در ادامه مدیرعامل نماینده شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر گفت: زنجیره پروژه های برای ایجاد اشتغال و توسعه در مناطق کمتر برخوردار خصوصا استان کردستان در این شرکت آغاز شده که این طرح یکی از چندین طرح سرمایه گذاری مورد نظر است.

 

هوشنگ احمدپور افزود: کارخانه قطعات بتن سبک و مبلمان شهری که امروز کلنگ زنی می شود یکی از بزرگترین پروژه های قطعات بتنی و مبلمان شهری در ایران است که یک واحد  آن را در کرج و واحد دیگر را در شهرک آونگان قروه راه اندازی می کنیم.

وی خاطر نشان ساخت: بدلیل وجود معادن غنی پوکه بعنوان مواد اولیه این واحد تولیدی در قروه و برای جلوگیری از خام فروشی این ماده معدنی و همچنین سیاست اشتغال زایی و سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر وابسته به بنیاد شهید در مناطق کمتر برخوردار و با توجه به نزدیک بودن قروه به استانهای کرمانشاه و همدان و همچنین بهره بردن از ظرفیت مرزی بودن استان کردستان اقدام به سرمایه گذاری در این شهرستان نمودیم.

نماینده شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع و معادن کوثر گفت: در این واحد تولیدی از بهترین دستگاه ها و ماشین آلات موجود در دنیا که ساخت آلمان است بهره خواهیم برد.

در ادامه فرماندار قروه گفت: باید با تلاش و همت، شعار سال را در استان عملی نمائیم و با ایجاد و راه اندازی واحدهای صنعتی باعث توسعه استان و ارز آوری برای کشور شویم.

 

گفتنی است واحد تولیدقطعات پیش ساخته بتن سبک و مبلمان شهری اول شرکت در شهرک نظرآباد کرج ساخته شده و در مرحله نصب ماشین آلات و بهره برداری قرار دارد.

مدیر سایت معادن , 7/16/2016